Kentsel Dönüşüm Kanun ve Uygulamaları
Kısaca Kentsel Dönüşüm Kanunu Anlatmak Gerekirse;

Kentsel Dönüşüm Kanun ile eski, ekonomik ömrünü tamamlamış, deprem hasarlı, kaçak binalarınız için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığıca Lisanslandırılmış SERHAT YAPI DENETİM‘ e başvuruda bulunup Deprem Risk Raporu alarak binalarınızı yaşanabilir, depreme dayanıklı olarak yeniden inşaa edebilirsiniz. Bunun için BELEDİYE’ ye başvurmanıza, TOKİ, DEVLET’ i beklemenize gerek yok. Türkiye’ nin her yerinde SİZİN TALEBİNİZ ve İNSİYATİFİNİZ ile bu kanundan yararlanabilirsiniz.

SERHAT YAPI DENETİM’ in binanız için hazırlayacağı Deprem Risk Raporu sonucu Bakanlık ile anlaşma sağlayan İŞBANKASI’ nın Kentsel Dönüşüm Kredisinden yararlanarak binanızı yeniden inşaa ettirebilir veya takviye güçlendirme yaptırabilirsiniz.

DEPREM RİSK RAPORU NASIL ALIRIM?
BAKANLIK LİSANSLI ŞİRKETİ TEKTAS MÜHENDİSLİK’ e arsa tapusu veya daire tapunuz ile ( kat mülkiyet yada kat irtifaklı) 1 Binadan 1 Kişinin başvuruda bulunması yeterlidir. SERHAT YAPI DENETİM UZMAN KADROSU ile binanızda gerekli teknik incelemeleri yaparak Binanız için Deprem Risk Raporunu hazırlayacak ve Bakanlıktan onayını alacaktır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ ve KİRA YARDIMI KULLANABİLİR MİYİM?
Binanız için SERHAT YAPI DENETİM’ in hazırlamış olduğu Deprem Risk Raporunun Bakanlıktan ONAYI alındıktan sonra İŞBANKASI’ nın Kentsel Dönüşüm Kredisinden veya Kira yardımlarından yararlanarak binanızı yenileyebilirsiniz.